niedziela, 2 lutego 2014

10 o których nie można mówić normalnie

Po dziś i wczorajszym wieczorze nasunęły mi się pewne wnioski. Są rzeczy, które ludzi inaczej odbierają niż się chce przekazać. Inaczej reagują niż się przewidywało. I pamiętajcie nigdy nie mówcie o takich rzeczach innym bo oczywiście można wywołać falę krytyki,złości i gniewu.
1. Nigdy nie mów co czujesz po jakiejś sytuacji. Czemu? Bo się najczęściej wtrącasz nie w swoje sprawy gdy poczujesz się oszukanym i wykorzystanym. Wychodzi na to, że to Ty jesteś tą/tym złą/złym. Czemu? No bo to jest ich życie i tylko ich a Ty że się poczułaś/eś dziwnie w takiej sytuacji to nie ma znaczenia. Najważniejsze jest to, że nie miałaś/eś być wykorzystany a Twoje uczucia i odczucia już nie są ważne. Ba nawet ktoś będzie twierdził, że się wtrącasz i pouczasz. Bo chciał(a)byś wiedzieć w porost o czymś zamiast domyślać się i słyszeć potem nagle dziwne teksty po których się czujesz źle. A co gorsza co z tego, że długo się uczyłaś/eś rozmawiać o swoich odczuciach czy uczuciach. Nie warto. Można nawet stracisz w ten sposób przyjaciół. Lepiej w ogóle puścić wszystko w niepamięć.
2. Nigdy nie rozmawiaj z nikim o karmieniu piersią chyba, że jest to osoba, która nie ma mani ani na punkcie butelki ani na punkcie karmienia piersią. W innym przypadku jest wielkie oburzenie jak to: "tak długo karmisz" lub "jesteś wyrodna nie karmisz"
3. Nigdy nie rozmawiaj o polityce. Zawsze znajdzie się ktoś kto sądzi inaczej i będzie Cię linczował za Twoje poglądy. Bo jak można być Lewicowcem/Prawicowcem przecież, oni to siamto i owamto.
4. Nigdy się nie spieraj na temat dowodów naukowych. Nigdy nie poddawaj pod wątpliwość pewne zachowania bo może się okazać, że źle potraktujesz takie osoby. Może się okazać, że się poczują źle. To co, że Ty też czujesz się źle gdy te same osoby z jakimś innym tematem na Ciebie naskakuje.
5. Nigdy nie opowiadaj o swoich metodach wychowawczych jeśli się różnią od aktualnego trendu. Będziesz nawracana/y i wszystkie Twoje sposoby zostaną poddane pod wątpliwość.
6. Nigdy nie mów co Twoje dziecko potrafi a czego nie bo z automatu zawsze ktoś się znajdzie kto zaczyna porównywać i pouczać.
7. Nigdy nie mów, że coś Ci się udało czy osiągnąłeś/aś bo będą Ci wytykać w jaki sposób to się stało.
8. Nigdy nie mów o tym jak sprzątasz bo zawsze się znajdzie osoba, która wie lepiej jak to się robi.
9. Nigdy nie opowiadaj Teściowej jak Twoje dziecko śpi. Bo od razu jest porównywanie jak to ma się dobrze i ile rzeczy można zrobić i jak dużo ma się wolnego czasu.
10. Nigdy nie mów ile zarabiacie bo od razu każdy rozplanuje Twój budżet i stwierdzi, że tyle można zaoszczędzić.

Ale jeśli chcesz usłyszeć przykre słowa lub się kłócić możesz opowiadać o tym wszystkim. Ja jestem mądrzejsza o te wszystkie rady i stwierdzam, dziś że nie warto łamać tych zasad nawet po to by poczuć ulgę, że się wypowiedziało w tej sprawie. Lepiej napisać o czymś w jakimś bazgrozeszycie a potem spalić.
Dziękuję a uwagę. Miłego dnia.

11 komentarzy :

 1. bardzo mądre rady... O spaniu dziecka nie słyszałam, ale zapamiętam - przyda się jak się na swoje przeniesiemy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z kientorymi rzeczami juz sie moge zgodzic. Niektorych nie doswiadczylam na razie i mam nadzieje ich uniknac :)
  Wzajemnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Święta prawda ! Zgadzam się z tymi podpunktami :) Prawie wszystkie te tematy to takie chodzenie po cienkim lodzie, jeśli nie trafisz na rozmówce idącego tym samym tropem co ty :D Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. :) no tak... myślę jednak, że nie mówmy nigdy nigdy :) Z rozsądnym człowiekiem można porozmawiać o wszystkim, choć czasem lepiej ugryźć się w jęzor :) Dobry rozmówca, to klucz do sukcesu. Czyli najlepiej dodać punkt: nigdy nie rozmawiaj z osobami, z którymi nie chcesz rozmawiać :P - gdyby to było łatwe do spełnienia... :) Miłego dnia życzę i wspaniałych rozmówców :) (a ja czasem lubię z teściem na polityków się pokłócić :P)

  OdpowiedzUsuń
 5. A moze po prostu warto przestac byc przewrazliwionym i nie bac sie z gory zalozonej krytyki?;) Sandra najwazniejsze to dystans do siebie i do innych! Martyna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojojoj, Sandra kochana, a co Cię na takie żale zebrało :-)? Przecież życie byłoby nudne, gdyby wszyscy mieli takie samo zdanie na każdy temat :-). Najbardziej pasjonujące rozmowy, to te prowadzone z inteligentnymi rozmówcami o odmiennych od naszych poglądach :-). Buziaki wielkie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko Ci ludzie powinni szanować zdanie odmienne a niestety nie wszyscy to potrafią :)

   Usuń
 7. I nigdy nie mów, że chcesz coś osiągnąć, bo wtedy już na pewno dobrych koleżanek nie znajdziesz.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana z wieloma ppkt się zgodzę ale poprę też komentarze kluczem do sukcesu jest inteligentny rozmówca, który jest w stanie wysłuchać, przedstawić swoje poglądy, ale także uszanować inne. A tak po za tym lepiej bym nie ujęła tematów zakazanych ^^

  OdpowiedzUsuń
 9. To zostaje mi się pod Tobą podpisać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj wiele w tym prawdy, czasem pewnych tematów lepiej unikać, zwłaszcza, że niektórzy rozmówcy prócz kwestii poruszonych przez Ciebie zrobią jeszcze jedno - wypaczą sens Twoich wypowiedzi wmawiając Ci, że zupełnie co innego masz na myśli, a w ogóle to złą matką jesteś. ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do nas zaglądasz i życzę radosnych dni z nami.