sobota, 5 lipca 2014

Pułapka gender Karły kontra orły - Marzena Nykiel

"Musicie mieć w sobie coś z orłów! - serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. Będziecie wtedy mogli jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze, niedające się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie, orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko. Pamiętajcie, że i Wy jesteście z pokolenia orłów. Niech to będzie dla was znakiem, programem i ukazaniem drogi... Wylęgajcie się wszyscy na ziemi polskiej, która jest gniazdem orłów dla przyszłych pokoleń" S.Wyszyński

Przeczytałam! Jakiś czas temu pisałam chyba na FP. Książka zaskakuje. Jest ciekawa, niesamowita. Tylko nie wiem czy brać ją całkiem poważnie - bo jeśli tak to przeraża. "Gender" ciekawa jestem z czym Wam się kojarzy? Mnie przed przeczytaniem tej pozycji, całkiem inaczej patrzyłam na ten ruch. Marzena trochę mi rozjaśniła czemu są tacy zapaleni przeciwnicy gender. A wszystko jakoś mi się układa logicznie w całość, patrząc na wydarzenia w przeciągu ostatnich lat.
Publikacja jest cenna uwagi, myślę że rozjaśni trochę nam sytuacje z zamieszaniem wokół gender. Daje do myślenia, możemy sami wyciągnąć wnioski z różnych zdarzeń. Spojrzeć na te zdarzenia z innej strony. Po za tym książka niesie ostrzeżenie Amerykańskiego analityka Michaela Jonesa przed tą pułapką. Ten nurt nie niesie tylko równości w podziałach obowiązków. On może zachwiać podstawy naszej tożsamości. Marzena pokazuje do czego chcą dążyć politycy. Do równowagi w pewnym sensie. Chcą kontrolować liczbę urodzeń dzieci. Czemu mamy taką politykę prorodzinną - od razu mi się rozjaśniło po kilku stronach książki. Jest coś w tym i to mnie przeraża. Możemy również się dowiedzieć, że mamy z pozoru wolność wyboru. A może w jakiejś jeszcze dziedzinie żyjemy złudzeniami? Warto zagłębić się w lekturę, wciąga i zmusza do przemyśleń.
Książka liczy 310 stron, które się o dziwo dość szybko czyta a potem jest się w zawieszeniu gdyż nasze myśli mogą się rozpędzić i wyobrazić sobie przyszłość, którą może nam zafundować gender. Czy jako Polacy zostaniemy wierni naszym ideałom czy może jednak się poddamy masowej idei, która może doprowadzić do wojny. Może wybierzemy z tei idei tylko te najlepsze rzeczy, ale czy politycy nam dadzą tak zrobić? Czas pokaże czy zostaniemy Orłami czy Karłami.

Udostępniło mi do przeczytania:  Wydawnictwo M

2 komentarze :

Dziękuję, że do nas zaglądasz i życzę radosnych dni z nami.