środa, 1 maja 2013

Mutsy 4Rider Joey SilverDziś chciałabym przybliżyć wybór wózka. Ja bardzo długo myślałam  nad wyborem wózka, myślałam o X-Landerze, Bebetto, Coneco i jakieś allegrowe wózki mi wpadały w oko i nagle trafiłam na wózek Mutsy na mieście. Potem zaczęłam szukać informacji, doczytywać opinii i szukać ciekawostek. I tak natrafiła nam się okazja zobaczyć, po kierować, po dotykać. Budżet ograniczony i niepewność kupić taki wózek po jednym dziecku czy kupić nowy ale za tą kwotę co sprzedają ten używany, czyli nie Mutsy. I zapadła decyzja. Kupujemy. Wózek 3 częściowy. Po wszystkim dużo myśli czy było warto, czy nie. Teraz mogę powiedzieć, że jak do tej pory zadowolona jestem i jakbym miała kupić go nowego jak najbardziej bym władowała tyle pieniędzy w wózek i kupiłabym go :)
Stelaż bardzo zwrotny idealny do sklepów i na miejskie ulice, jeśli natomiast wchodzimy na jakiś nierówny teren, który ciężko przejechać to jest dwojaki sposób: na zaspy i śnieg najlepiej mieć odblokowane koła, na nie równe ścieżki i chodniki zablokowane. Rzeczą która mnie ujęła to bardzo łatwo regulowana rączka za pomocą jednego przycisku podciąga się do góry lub popycha w dół, są 4 wysokości rączki. Łatwo się prowadzi jedną ręką.
Plastik w gondoli- mimo że wszyscy mi mówili, że nie oddycha to pod spodem są dziury przez które jest dopływ powietrza- synek nie ma potówek. Po za tym gondola robi za nosidełko więc, bardzo łatwo można rozłożyć wózek i wziąć gondole ze sobą do góry jeśli idzie się w gości by dziecka nie nosić ciągle na rękach.
System składania stelaża jest bardzo łatwy- pociąga się jedną część w wózku popycha rączkę w dół-energicznie i wózek się składa, można odpiąć bardzo łatwo wszystkie koła i wtedy na prawdę bardzo mało miejsca zajmuje wózek. W sumie cały wózek jest na zasadzie "klik-klik", by być pewnym, że nic się nie stanie w trakcie jazdy przy złożeniu wózka trzeba zwracać uwagę czy były kliknięcia- kliknięcie oznacza blokadę danego elementu w wózku.
Część osób ostrzegała, że wózek jest za mały, lecz Szymek nie jest dużym dzieckiem mimo, że urodził się z wagą 3900 kg, ale długi nie jest i nadal mamy luzu 10 cm w gorę lub w dole zależy jak się ułoży.
Wózek dzięki swojej wadze dla mnie jest stabilny i łatwy w prowadzeniu. I najważniejsze hamulec jest naciskany z tyłu w jednym miejscu i odblokować można go nogą bez żadnych problemów.
Dokupiłam sobie koszyk na zakupy- 5l był to nasz b.dobry wybór- idealny na zakupy i długie spacery, mogę włożyć tam kocyk, torbę na spacer, butelkę wody, swoje kanapki, kurtkę, szalik i jeszcze coś co by trzeba było np. zakupy zmieściłyby się.
Mam zamiar dokupić parasolkę, osłonę przeciwdeszczową specjalną do spacerówki oraz grow-up do krzesła, a jak urodzi nam się druga pociecha dostawkę -platformę jeżdżącą dla starszego dziecka.
Fotelik samochodowy z rozkładanym na płasko siedzeniem, jest przydatny bardzo, można używać zamiast siedziska, nie trzeba się martwić o malucha czy fotelik jest odpowiedniej wielkości i czy pod dobrym kątem leży w nim dziecko, gdyż dla dzieci do 5kg przewozi się dziecko na płasko, gdy ma między 5-10 kg pośredniej pozycji- półleżącej a gdy już ma powyżej 10 kg dziecko siedzi prawie prosto i w ten sposób fotelik nam może służyć do prawie roczku dziecka. Fotelik z tej samej kolekcji można wpiąć do stelaża wózka za pomocą adapterów co jest bardzo wygodne przy wszelkich podróżach- ale broń boże nie używać zamiast gondoli bo to jest niezdrowe dla kręgosłupa. Ale gdy musimy jechać do sklepu, lekarza czy po za miasto do lekarza lub sklepu taka możliwość poruszania się z dzieckiem jest bardzo ważna i wygodna. Dzięki temu nie mamy ograniczeń i wózek przy podróży nie zajmuje zbyt dużo miejsca.
Jak zaczniemy jeździć w spacerówce od razu podzielimy się naszymi odczuciami i zdjęciami z radości korzystania z wózka. A teraz parę zdjęć :)
Trochę danych technicznych:

WYMIARY

- podwozie rozłożone – 71 cm x 111 cm x 66 cm 

- podwozie po złożeniu – 105 cm x 35 cm x 66 cm 

- wysokość rączki – 92-114 cm 

- gondola – 74 cm x 33 cm x 18 cm 
- waga podwozia – 9,7 kg
- waga gondoli – 4,5 kg 

Bezpieczeństwo:
- centralny tylny hamulec,

Komfort:
- teleskopowa regulacja wysokości rączki,
- pompowane łożyskowane koła,
- specjalny ochraniacz na nogi,
- blokowanie złożonego wózka przed rozkładaniem się,
- obszerna budka chroniąca przed działaniem słońca i wiatru,
- blokada przednich kół przy jechaniu na wprost,
- obrotowe przednie koła,
- stelaż z aluminium,
- siatkowy kosz zakupowy,
- skórzana rączka z regulacją teleskopową,
- montaż gondoli poprzez łączniki, jednym ruchem.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję, że do nas zaglądasz i życzę radosnych dni z nami.