wtorek, 22 kwietnia 2014

Bajki

Każdy z nas wie jak kończy się przygoda Królewny Śnieżki. Każdy z nas z dzieciństwa ma zna szczegóły bajki i wie, że zawsze zwycięża dobro. Że jabłko, które Śnieżka dostanie od starszej pani jest zatrute i Królewna uśnie a obudzi ją Książę z Bajki.

http://www.maskotkowo.pl/index.php?p508,puzzle-100-krolewna-sniezka-i-7-krasnoludkow-16102
A jakby postacie z tej bajki żyły, a żyją w naszej głowie, to może inaczej historia by przebiegła. Może zła Królowa byłaby inna? Może nie kazałaby zabić Śnieżki?
Mi zawsze się marzyła opowieść, taka że Zła Królowa nie jest złą i nie jest zazdrosna. Umie swoją pasierbicę traktować przyjaźnie i być dumną, że rośnie z niej piękna dziewczyna. Ta Królowa w mojej wyobraźni urodziła jeszcze troje dzieciaczków i mają różne przygody. Śmieszne, pouczające i niesamowite. Królewna jest wydana za Księcia z Bajki, ale on nie jest taki idealny. Jest skromny i męski. Chciałabym usłyszeć od Was jak w Waszych wyobrażeniach bajka mogłaby się inaczej potoczyć. Moja jest bardzo wyidealizowana, w której nie ma zła. Ludzie są dla siebie mili, ale... No właśnie życie nie wszyscy są dla siebie mili a bajka o Królewnie Śnieżce może być mroczna i nieprzewidywalna. Przecież Książę z Bajki może nie znaleźć Śnieżki i ona nigdy się nie obudzi. Przecież Leśniczy mógł zabić ją i wyciąć z niej serce, a krasnoludki mogłyby być kanibalami i co wtedy? Nasze dzieci by się bały tych bajek i by nie umiały żyć w społeczeństwie. A gdyby była piękna i bez złych charakterów mogły być naiwne. Więc lepiej jest jak jest? Czy może chcecie poznać inną wersję bajki i magiczny świat stworzony przez Hale Shannon w Księdze Legend. After Ever High ?Chcielibyście poznać jak może wyglądać alternatywny świat bajki? Mnie zaintrygowały dwa pierwsze rozdziały. Córka Złej Królowej jest miła, a ma zastąpić ją i otruć Śnieżkę. Śnieżka nie jest typowej urody Śnieżką - ma blond włosy, czy może ona zastąpić swoją mamę? Książka wydaje się, że spróbuje nas nauczyć, że każdy z nas powinien mieć wybór jak żyć i kim być. Nasze dzieci nie koniecznie spełnia nasze oczekiwania i marzenia. Ale czy postacie z bajek dostaną taką możliwość? Dowiemy się w dniu premiery, która nastąpi 21.05. 2014 roku wydana przez Bukowy Las.

http://www.empik.com/ksiega-legend-ever-after-high-hale-shannon,p1095311284,ksiazka-p
wpis sponsorowany

5 komentarzy :

  1. I przyszedł smok i ją zjadł, bo wżyciu nie ma żyli tylko długo i szczęśliwie...:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do nas zaglądasz i życzę radosnych dni z nami.