poniedziałek, 19 maja 2014

Całuski i Buziaczki

Przy okazji dość sporych zakupów w Empiku (mieli przecenione filmy u siebie na stronie) trafiłam na książeczkę dla dzieci. Książeczka zainteresowała tytułem i okładką.

"Całuski i buziaczki - Agnieszka Frączek, Selma Mandine"

Na stronie Empiku możemy przeczytać:

"Całuski i buziaczki towarzyszą nam od pierwszych chwil życia. Potrzebujemy ich wszyscy, a szczególnie ci najmłodsi, ale czy umiemy o nich mówić? Ta pięknie ilustrowana książeczka w lekki, a zarazem trafny sposób opowiada wierszem o różnych rodzajach pocałunków. Jedne są słodkie, drugie trochę drapiące, niektóre delikatne jak muśnięcia motylich skrzydeł, a inne siarczyste jak poszczypywanie zimowego mrozu. "Całuski i buziaczki" to świetny prezent dla wszystkich bliskich nam osób - i tych mających rok, i tych w wieku 101 lat."

Czy ktoś z Was trafił na tę książkę? Ja nie widziałam jej na półkach, ale zauroczyła mnie okładka i opis.
Kupiłam - nie żałuję! Jest to pięknie ilustrowana książeczka o całuskach. Całuski są dawane od różnych części rodziny. Są i duże i małe. Kosmate i mięciusie. Buziaczki, śliniaczki...
Szymonowi książeczka przypadła do gustu, od razu przeglądał i patrzył. Słuchał uważnie. Mnie najbardziej rozbawił fragment z całuskiem brata : "Za to całus mego brata... to kataklizm! Koniec świata!"5 komentarzy :

  1. Hehe kapitalna, może i ja kupię wtedy skłonić się do całuskow dla mamy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne obrazki, szkoda, że kartki nie są twarde, bo mój synek miałby wielką radochę z samodzielnego "czytania".

    OdpowiedzUsuń
  3. Urocza książeczka. Szymek po przeczytaniu pewnie nie mógł się oderwać od całusów mamy :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do nas zaglądasz i życzę radosnych dni z nami.