niedziela, 1 czerwca 2014

Ksiega Legend. After Ever High - Hale Shannon

"Nowa seria książek nawiązuje do światowej klasyki baśni i ich najsłynniejszych i najbardziej lubianych (i nielubianych) postaci, dając im szansę przemówienia do współczesnych dzieci i samodzielnego decydowania o swoim losie, czyli możliwość wyboru między rolą dobrych i złych." 
Takie zdanie przeczytamy na stronie Empiku.
Książka dla dzieci i młodzieży. Za pewne nie którym dorosłym będzie ciężko ją czytać. Dlaczego?


To bardzo proste, my dorośli lubimy zagadki a tu wydaje się wszystko być przewidywalne. Ale mnie książka wciągnęła i bardzo mi się spodobała. Dla mnie była to odskocznia od wymagających książek. Przeczytałam fragmenty córce przyjaciółki i ona pytała: "co dalej? kiedy przeczytasz mi więcej?" czyli jak widać dla dzieci i młodzieży książka jest idealnie dopasowana.
W księdze legend poznajemy główne bohaterki: Apple White - córka Królewny Śnieżki o nie typowej urodzie i  Raven Queen - córki Złej Królowej, oraz ich przyjaciółki.

znalezione w sieci

Dziewczyny chodzą do szkoły w swoim świecie - After Ever High. Na pierwszym roku szkoły mogą uczyć się czego chcą, natomiast już w drugiej klasie gdy jest  - "Dzień Dziedzictwa" muszą uczyć się przedmiotów związanych z ich przeznaczeniem. Większość uczniów cieszy się na nadchodzący dzień i bardzo chętnie podpisze się w Księdze Legend, ale Raven Queen nie jest tego pewna. Nie chce być jak jej Matka, która jest w magicznym więzieniu, próbować podbić wszystkie królestwa krainy. Obawia się, że po podpisaniu Księgi Legen stanie się zła do szpiku kości, dlatego zrobi wszystko by się tak nie stało. Na domiar złego nie jest zakwaterowana w pokoju ze swoją przyjaciółką tylko z Appel White, która nie może doczekać się "Dnia Dziedzictwa". Co będzie dalej? Jak potoczą się ich losy? Czy Raven podpisze księgę? Na te pytania odpowie Wam książka wydana przez Bukowy Las.  
Oprawa książki jest bardzo ciekawa strony są kolorowe i miłe dla oka. Autorka pisze bez owijania w bawełne i zbędnych przymiotników. Nie jest to książka opisowa i bogata w szczegóły, lecz prosta w przekazie -taka jak powinna być dla dzieci. Wydaje mi się jednak, że grupa docelowa jest dla 10 latków choć w dobie Monster High ta książka jest dla dzieci od 7 lat. 
Oprócz książki od czerwca będzie można nabyć Lalki z serii AEH od Mattel. Lalek jest kilkanaście rodzajów. Znajdziemy księżniczki jak i zwykłe postacie z bajek, ale również kilku książąt oraz akcesoria dla postaci.
Natomiast na youtube.pl znaleźć można piosenkę:


4 komentarze :

  1. Ja w tej chwili dla relaksu wolę łatwe książki, więc może mi się spodobać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż oczy bolą od tych wszystkich cudeniek oferowanych na rynku :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Tak wszyscy tę książkę zachwalają, że chyba ją w końcu zakupie xD

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że do nas zaglądasz i życzę radosnych dni z nami.